Výstava v Artklubu 2016 - práce žáků Mgr. Šáchové Ulipové

Žáci Mgr. Lenky Šáchové Ulipové představili v prostorách sklepení Artklubu svůj celoroční výtvarný projekt na téma Světlo. Dílčí náměty jako Tma, Spektrum, Oko, Temnosvit, Moje posvátné místo, Stíny, Krystaly, Světla adventu, Lesk kýče, Jaro, Slunovrat zpracovávali například v kresbě tužkou, různými druhy pastelů, malbě temperou a akvarelem, koláži, fotografii, bodyartu i prostorové tvorbě. Vyzkoušeli si malbu potmě, seznámili se s historickou fotografickou technikou kyanotypie, pozorovali průchod světla skrz perforované předměty a pak jej kresebně zaznamenávali, experimentovali s průhlednými a průsvitnými materiály při práci s meotarem. Zažili také, jaké to je malovat UV barvami v UV světle. Obdobný zážitek se pokusili zprostředkovat i návštěvníkům výstavy v instalaci nazvanou Světla hlubin. V nejhlubší části sklepení tak mohli příchozí díky speciálnímu osvětlení spatřit zářící malby tajemných hlubinných ryb a korálů a svítící prostorové objekty připomínající velké krystaly. 

S tématem světla se ve své absolventské práci vypořádávaly i Kateřina Černohlávková, Kateřina Kalábová, Klára Husáková a Adéla Suchomelová. Katka Černohlávková si pro ni zvolila techniku americké vitráže. Adéla pojala téma spíše filosoficky a pod názvem Světlo na konci představila dvě kresby vybízející k zamyšlení nad konečností lidské existence. Katka Kalábová s Klárou Husákovou společně zkoumaly proměny lidské tváře při různém osvětlení a fotograficky je dokumentovaly. Kateřina Kalábová také vytvořila cyklus akvarelů s názvem Galaxie. 

 

Výstavu si můžete nejen prohlédnout ve fotogalerii, můžete se jí také virtuálně projít. Video z výstavy je k dispozici po rozkliknutí odkazu níže. 

https://www.youtube.com/watch?v=OuwiCk7s1Yk

To Top ↑